Eğitim
Giriş Tarihi : 06-12-2021 14:56   Güncelleme : 06-12-2021 14:56

Akustik ve Elektroakustik Kompozisyon Konseri’ne büyük ilgi

Akustik ve Elektroakustik Kompozisyon Konseri’ne büyük ilgi

Akustik ve Elektroakustik Kompozisyon Konseri’ne büyük ilgi

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen “Akustik ve Elektroakustik Kompozisyon Konseri”, Koral Çalgan Salonu’nda gerçekleştirildi. Dünya Prömiyerleri Pieter Snapper’ın Seçmeli Kompozisyon derslerinden derlenen konser sanatseverler tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

Snapper: “Taptaze, sıcak sıcak ve çok önemli bir konser”

Mastering mühendisi, prodüktör ve ses mühendisi olan Pieter Snapper’ın öğrencilerinin ilk bestelerinden oluşan konserde açılış konuşmasını da gerçekleştiren Snapper, “Bugün burada gerçekleşecek olan konser, taptaze sıcak sıcak ve çok önemli bir konser olacak. Dinleyeceğiniz bestelerin hepsi, bestecilerimizin ilk besteleri.” diyerek besteci olmak için yalnızca yazmanın yeterli olmadığına vurgu yaptı.

İki bölümden oluşan konserin ilk bölümünde; Zilant, Boşluğun Anlamı, Yıldız, Kavga, Üç Sayfalık İç Çekiş, Riskli ve Karşılaşma isimli eserler çalındı. Konser elektroakustik parçalarla devam ederken ikinci bölümde; Onlar Bile, Uyku Apnesi, Kermine, Tek, Kompulsiyon, Günseli, Apartmanda, 5.0 GT adlı eserlerin seslendirilmesinin ardından konser sona erdi.