Eğitim
Giriş Tarihi : 01-10-2021 18:37   Güncelleme : 01-10-2021 18:37

Anadolu Üniversitesi: 73 yaşındaki AÖF öğrencisinin mezuniyet sevinci

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi’nin sunduğu büyük olanaklar sayesinde 2013 yılında Açıköğretim Sistemi İşletme Fakültesi’nden mezun olan 73 yaşındaki İsmail Yörükoğlu, Açıköğretim Fakültesi Adalet Programı’ndan mezun olarak ikinci kez mezuniyet sevinci yaşadı

Anadolu Üniversitesi: 73 yaşındaki AÖF öğrencisinin mezuniyet sevinci

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi’nin sunduğu büyük olanaklar sayesinde 2013 yılında Açıköğretim Sistemi İşletme Fakültesi’nden mezun olan 73 yaşındaki İsmail Yörükoğlu, Açıköğretim Fakültesi Adalet Programı’ndan mezun olarak ikinci kez mezuniyet sevinci yaşadı.

Yörükoğlu: “Eğitim hayatıma hukuk okuyarak devam etmek istiyorum”

Hali hazırda Anadolu Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü öğrencisi de olan İsmail Yörükoğlu daha sonrasında ise Hukuk Fakültesi’nde okumak istediğini belirterek şunları söyledi: “Şiir kitabımda da belirttiğim gibi hedefe ulaşmak için insanın hayal etmesi, niyet etmesi, kararlı ve tutarlı olarak vazgeçmemesi, emek vererek asla pes etmemesi ve ilkeli olup disiplinli çalışması gerektiğine inanıyorum. Bundan sonraki süreçte de Dikey Geçiş Sınavı’na girip Hukuk okumak istiyorum. Biliyorsunuz hukuk evrenseldir, adalet demektir. Uzun yıllar asker olarak hizmet verdim, insanlara bundan sonra hukuk alanında yardım etmek istiyorum.”

73 yaşındaki mezun Yörükoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Yaşlı olduğumu düşünen insanlar bu durumu garip karşılıyor fakat okumanın yaşı olmadığından ben gülüp geçiyorum. Geleceğimiz olan gençlerimizin hayatın her alanında kendilerini geliştirmelerini diliyorum. Temennim ilkeli ve disiplinli bir şekilde gençlerin bayrağı bizden devralarak bizleri gururlandırmasıdır.”