Eğitim
Giriş Tarihi : 05-11-2021 21:21   Güncelleme : 05-11-2021 21:21

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Azerbaycan Programları akademik yıl açılış töreni gerçekleştirildi

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Azerbaycan Programları akademik yıl açılış töreni gerçekleştirildi

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Azerbaycan Programları akademik yıl açılış töreni gerçekleştirildi

 

Anadolu Üniversitesi 2020-2021 Açıköğretim Sistemi Azerbaycan Programları yeni ders yılına başlıyor. Bu kapsamda Azerbaycan Türkiye İşadamları Birliği Destek Merkezi’nde hem yüz yüze hem de çevrim içi ortamda gerçekleştirilen açılış törenine Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Türkiye Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı ile Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Rektör Yardımcısı ve Açıköğretim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Kaya, Açıköğretim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Sinan Aydın ve çok sayıda kişi katılım gösterdi.

Rektör Erdal’dan Karabağ’da ikinci destek ofisi ve 44 öğrenciye burs imkânı müjdesi

Açılış törenine çevrim içi katılarak açılış konuşmasını gerçekleştiren Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, yeni eğitim ve öğretim yılının tüm öğrenciler için başarılı ve sağlıklı bir ortamda geçmesini temenni ettiğini belirtti. Prof. Dr. Erdal konuşmasının devamında Anadolu Üniversitesi’nin Senato Kararı ile Bakü’den sonra ikinci destek merkezini Karabağ’da kurma kararını açıkladı. Bunun yanı sıra Rektör Erdal, Karabağ’da gerçekleşen 44 günlük zafer dolayısıyla 44 öğrenciye burs verilme kararının alındığını da sözlerine ekledi. 

Bakü Büyükelçisi Bağcı: “Anadolu Üniversitesi uzaktan eğitimin ve Açıköğretim sisteminin dünyadaki öncü kurumlardan biridir”

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Türkiye Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı ise, “Anadolu Üniversitesi Açıköğretimin Sistemi ile dünyadaki öncü kurumlardan biridir. Bu anlamda tüm dünyayla birlikte Azerbeycan’dan da hem eğitim ve öğretime hem de insan kaynağı yetişmesine katkı sağlıyor. Bu yönüyle rektörümüzü, öğretim üyelerimizi ve üniversitemizi kutluyorum.” dedi.

Anadolu Üniversitesi, 2009 yılından beri kardeş Azerbaycan’da, T.C. Dış İşleri Bakanlığı ve T.C. Yükseköğretim Kurulu kararları doğrultusunda hem örgün hem de açık ve uzaktan öğretim alanından nitelikli yükseköğretim hizmetlerine devam ediyor. Azerbaycan Programlarında bugüne kadar 5 binin üzerinde öğrenci çağdaş eğitim teknolojileri ile sunulan yükseköğretim hizmetlerinden yararlanırken bu sayı her yıl artmaya devam ediyor.