Eğitim
Giriş Tarihi : 14-01-2022 20:31   Güncelleme : 14-01-2022 20:31

Anadolu Üniversitesi’nden TÜBİTAK BİGG programı başarısı

Anadolu Üniversitesi’nden TÜBİTAK BİGG programı başarısı

Anadolu Üniversitesi’nden TÜBİTAK BİGG programı başarısı

Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi iş birliğinde oluşturulan ARİNKOM TTO ve ETTOM tarafından yürütülen BİGG TEAM, TÜBİTAK Girişimcilik Destekleme Programı’nda %85’lik başarı elde edildi.

9 iş fikri 200.000 TL’lik hibe desteği almaya hak kazandı

Girişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için, fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerin desteklenmesi, böylece nitelikli girişimciliğin özendirilmesi ve uluslararası rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmetleri geliştirebilen başlangıç firmalarının oluşturulması amaçlanan TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı 2021 Yılı 1. çağrısının sonuçları açıklandı.

Çağrı kapsamında BİGG TEAM Girişimcilik Destek Programı tarafından TÜBİTAK’a gönderilen 9 iş fikri, 200.000 TL’lik hibe desteği almaya hak kazandı.

Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Semra Günay Aktaş da listede

Aralarında Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Semra Günay Aktaş’ın da “Akuaponik Tarım ile Yeni Ürünlerin Ekonomiye Kazandırılması/Gıda Güvenliği ve Güvencesinde İyileşme” adlı projesiyle yer aldığı ve destek almaya hak kazanan 9 BİGG TEAM girişimcisi şirketlerini kurarak TÜBİTAK’la sözleşme imzalayacak; ardından iş planlarını gerçekleştirmek için çalışmalarına başlayacak.