Eğitim
Giriş Tarihi : 29-08-2021 08:59   Güncelleme : 29-08-2021 08:59

Anadolu Üniversitesi: Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal’dan, “30 Ağustos Zafer Bayramı” mesajı

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof

Anadolu Üniversitesi: Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal’dan, “30 Ağustos Zafer Bayramı” mesajı

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, “30 Ağustos Zafer Bayramı” nedeniyle bir mesaj yayımladı. Rektör Erdal, tarihimizde 30 Ağustos’un önemine vurgu yaptığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

30 Ağustos, aziz milletimizin, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere karşı “Bu topraklar bizim ebedi vatanımızdır.” dediği ve küllerinden yeniden doğduğu kutlu günün adıdır.  30 Ağustos Zaferi, birliktelik ruhuyla, ortak akılla, aynı hedefler doğrultusunda bir ve birlikte olan milletimizin önünde hiçbir setin duramayacağını anlatır bizlere. Bugün, genci yaşlısı, kadını erkeği ile yekvücut olarak azimle, kararlılıkla, imanla mücadele edildiğinde, sayı ve imkân bakımından üstün düşmana karşı kati, ezici bir zafer kazanılabileceğinin sembolü olmuş ve bu bağımsızlık mücadelesi bütün mazlum halklara umut vermiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, 19 Mayıs günü vatanın istiklal ve istikbali için başlatılan bağımsızlık destanı, 30 Ağustos Zaferi’yle birlikte eşsiz bir şekilde nihayete erişmiş, bu diriliş ve şahlanış Türk ve dünya tarihi için bir kırılma anına dönüşmüştür. Emsalsiz zaferle milletimiz bütün dünyaya, canından aziz bildiği vatanına, bayrağına, hürriyetine ne pahasına olursa olsun sahip çıkacağını bir kez daha mutlak bir irade ve kararlılıkla haykırmıştır. Böylelikle 30 Ağustos daha güzel ve müreffeh yarınlar inşa etme noktasında bizler için kutlu bir meşale olmuştur. 

Bu vesileyle, Türkiye Cumhuriyeti’nin temelini atan 30 Ağustos Zaferi’ni bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve istiklal mücadelemizin kahraman gazi ve şehitlerini rahmet, minnet, şükranla anıyor; tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı canıgönülden kutluyorum.