Eğitim
Giriş Tarihi : 10-07-2021 03:21   Güncelleme : 10-07-2021 03:21

Anadolu Üniversitesi: Türkiye Yeminli Çevirmenlik Federasyonu’ndan, Rektör Erdal’a ziyaret

2018 yılında Anadolu Üniversitesi ve Türkiye Yeminli Çevirmenlik Federasyonu (TURÇEF) arasında imzalanan iş birliği protokolüyle mevcut yeminli çevirmenlere ve ilerde yeminli çevirmen olacak kişilere yönelik yapılacak ulusal ve uluslararası normlarda çevirmenlik uygulama eğitimi veriliyor

Anadolu Üniversitesi: Türkiye Yeminli Çevirmenlik Federasyonu’ndan, Rektör Erdal’a ziyaret

2018 yılında Anadolu Üniversitesi ve Türkiye Yeminli Çevirmenlik Federasyonu (TURÇEF) arasında imzalanan iş birliği protokolüyle mevcut yeminli çevirmenlere ve ilerde yeminli çevirmen olacak kişilere yönelik yapılacak ulusal ve uluslararası normlarda çevirmenlik uygulama eğitimi veriliyor. Bu kapsamda TURÇEF Genel Başkanı Müjgân Cingöz, Genel Başkan Yardımcısı Emin Atan, Rusça-Ukraynaca Kurul Başkanı Yuliya Atan ve beraberindeki diğer heyet üyeleri, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ANADOLUSEM) Müdürü Prof. Dr. Verda Özgüler ve Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Buket Kip Kayabaş’ın konuğu olarak Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal’ı makamında ziyaret etti.

Rektörlük Ofisi’nde gerçekleşen ziyarette, ANADOLUSEM tarafından yürütülmekte olan yeminli çevirmenlik formasyon eğitimlerinin kapsamının genişletilmesi kararlaştırılarak önümüzdeki güz döneminden itibaren hayata geçirilecek yeni iş birlikleri konusunda Rektör Erdal’a bilgi verildi. Görüşmede var olan eğitim iş birliği de değerlendirilerek bundan sonra yapılacak yeni çalışmalar konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.