Eğitim
Giriş Tarihi : 16-07-2021 20:51   Güncelleme : 16-07-2021 20:51

Anadolu Üniversitesi: ÜYEP öğrencileri mezun oldu

Anadolu Üniversitesi Üstün Zekâlıların Eğitimi Anabilim Dalı Başkanlığı tarafından kurulan Üstün Yetenekliler Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÜYEP), öğrencilerini mezun etmenin sevincini ve gururunu yaşadı

Anadolu Üniversitesi: ÜYEP öğrencileri mezun oldu

Anadolu Üniversitesi Üstün Zekâlıların Eğitimi Anabilim Dalı Başkanlığı tarafından kurulan Üstün Yetenekliler Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÜYEP), öğrencilerini mezun etmenin sevincini ve gururunu yaşadı. ÜYEP Mezuniyet Töreni, Eğitim Fakültesi’nde gerçekleştirildi. Törene, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Betül Demirci, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ali Ersoy, ÜYEP Müdürü Doç. Dr. Fatih Karabacak ve Özel Eğitim Bölümü Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Bahadır Ayas katıldı.

Doç Dr. Karabacak: “Sizler ÜYEP ailesinin bir üyesisiniz”

Mezuniyet töreninin açılış konuşmasını gerçekleştiren ÜYEP Müdürü Doç. Dr. Fatih Karabacak sözlerine, destekleri için Rektör Erdal’a, ÜYEP Kurucu Müdürü Prof. Dr. Uğur Sak’a, Eğitim Fakültesi Dekanlığı’na ve pandemi sürecindeki çabaları için ÜYEP çalışanlarına teşekkür ederek başladı. Doç. Dr. Karabacak yaşadığı mutluluğu şu sözlerle anlattı: “ÜYEP her sene ‘Daha iyi neler yapabiliriz?’ düşüncesiyle hareket etmiştir.

Değerli öğrencilerim, sizler ÜYEP ailesinin bir üyesisiniz, kapımız size daima açık olacaktır. Sizlerin ileride başarılı bireyler olacağınıza eminim, bu yolda ufacık da olsa katkılarımız olduysa ne mutlu bizlere. Yolunuz açık olsun.”

Doç Dr. Karabacak, ÜYEP olarak Bilkent Üniversitesi ile de görüştüklerini ve ilerleyen süreçte lise düzeyindeki öğrenciler için de eğitimde iş birliği yapılacağını öğrencilere müjdeledi.

Rektör Erdal: “Hepimizin temel amacı her şeyden önce öğrencilerimizin iyi birer insan olmaları”

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Anadolu Üniversitesi’nin özel eğitim alanında lider üniversitelerden biri olduğunu vurgulayarak mezuniyet töreninde şunları aktardı: “Bugün burada hepimiz için çok özel çocuklarımızın mezuniyeti için bir aradayız. Çocukların eğitimi, sağlığı ve konforu için her zaman en iyisini istiyoruz. Tabii ki sizler için özel olan çocuklarımız bizler için de özel. Çünkü sizler onların eğitimini bize emanet ediyorsunuz. Elbette fizik, kimya, spor, sanatta da iyi olacaklar ama hepimizin temel amacı her şeyden önce öğrencilerimizin iyi birer insan olmaları.

Çünkü üstün yetenekliler dediğimiz ‘Gifted and Talented’, yaratanın bize bir hediyesi, bir niteliği, yeteneği olarak gördüğümüz evlatlarımız. Bu nedenle de Anadolu Üniversitesi Özel Eğitim alanında Türkiye’de lider üniversitelerden bir tanesi. Üstün yetenekliler eğitimi ise apayrı bir kulvar. Uğur hocam, Fatih hocam, Bahadır hocam ve diğer bütün ekip üstün yetenekliler üzerine eğitimler veren, araştırmalar yapan bir grup. Güzel çalışmalar yürüten bu grup birikimlerini sizlerle de paylaşarak şu anda karşımızda bulunan gençlerimizin mezun olmasına vesile oluyorlar. Gençlerimizin eğitimi için seferber oldular. Bütün hepsinin emeklerine sağlık, teşekkür ediyoruz, minnettarız onlara. Siz değerli velilerimize de minnettarız. Çünkü sizler bize güvenip evlatlarınızı bize teslim ettiniz ve biz de elimizden geldiğince onların eğitimini kendi imkanlarımızla, bilgilerimizle geliştirmeye çalıştık. Sevgili mezunlarımız, sizler Anadolu Üniversitesi ailesinin birer ferdi oldunuz. Gönüllerimiz hep sizlerle olacak; değerli velilerimiz ve öğrencilerimiz siz de Anadolu Üniversitesi ailesini, bizleri unutmayın.Yolunuz açık olsun, hayırlı uğurlu olsun.”

Törende konuşma yapan 2017-2018 öğretim yılı mezunlarından Emir Baha Ergöl de “Ben de bir üstün yetenekliyim ama ben kendimi farklı olarak tanımlıyorum sadece. Bu farklılık bir şeyleri daha güzel, daha iyi yapmamızı sağlayabilir ancak bunun için de bir itki gerekiyor. ÜYEP bize bu desteği vererek hep yanımızda oldu. Bizler kendimize inanmayı öğrendik.” dedi.

Mezun öğrencilerin duygu ve düşüncelerini paylaştığı videonun seyredilmesinin ardından Rektör Prof. Dr. Fuat Erdal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Betül Demirci, Prof. Dr. Ali Ersoy, Doç. Dr. Fatih Karabacak ve Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Bahadır Ayas tarafından öğrencilere mezuniyet belgeleri verildi. Keplerin atılmasıyla tören sona erdi.

.