Ekonomi
Giriş Tarihi : 08-10-2021 19:41   Güncelleme : 08-10-2021 19:41

Bitki Sağlığı ve Karantina Daire Başkanlığı’ndan Yerinde İnceleme

Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Bitki Sağlığı ve Karantina Daire Başkanlığı yetkilileri Eskişehir’de yürütülen bitki sağlığı faaliyetlerini yerinde inceledi

Bitki Sağlığı ve Karantina Daire Başkanlığı’ndan Yerinde İnceleme

Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Bitki Sağlığı ve Karantina Daire Başkanlığı yetkilileri Eskişehir’de yürütülen bitki sağlığı faaliyetlerini yerinde inceledi.

05.10.2021 tarihinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kütahya Yolu Hizmet binası toplantı salonunda gerçekleşen ön toplantıya Bitki Sağlığı ve Karantina Daire Başkanlığı personeli Ziraat Mühendisleri Mehmet Demir ve Sibel Öztürk, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Ahmet ALTIKAT ve şube personeli katıldı.

Düzenlenen toplantıda İlimiz özelinde bitki sağlığı ve karantina çalışmaları sırasında karşılaşılan sorunlar, görüş ve öneriler değerlendirildi. Bakanlık yetkilileri tarafından tıbbi ve aromatik bitkilerde yabancı ot mücadelesi ile ilgili yeni çıkan uygulamalara dair bilgi verildi. İlimize ait bitkisel üretimde anahtar performans göstergeleri değerlendirildi.  Daha sonra örtü altı üretimin yoğun olduğu Mihalgazi ve Sarıcakaya İlçelerimize ziyaretler gerçekleştirildi. Bu ilçelerde önder çiftçiler ile bir araya gelen Bakanlık yetkilileri üreticilerin talep ve sorunlarını dinleyerek bilgi alışverişinde bulundu.