Ekonomi
Giriş Tarihi : 04-08-2021 18:38   Güncelleme : 04-08-2021 18:38

ÇOCUKLAR VE ARILAR “BAL YAPAN ÇOCUKLARIMIZ” ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

​İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz Gıda ve Yem Şube Müdürlüğünce okul öncesi eğitim gruplarına yönelik olarak “Bal Yapan Çocuklarımız” temalı etkinlik programı düzenlendi

ÇOCUKLAR VE ARILAR “BAL YAPAN ÇOCUKLARIMIZ” ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

​İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz Gıda ve Yem Şube Müdürlüğünce okul öncesi eğitim gruplarına yönelik olarak “Bal Yapan Çocuklarımız” temalı etkinlik programı düzenlendi.

İl Müdürlüğümüz Kütahya Yolu Hizmet Kampüsü bahçesinde düzenlenen etkinliğe İl Müdürümüz Ender Muhammed Gümüş, Gıda ve Yem Şube Müdürü Tacettin Işık, Eskişehir KidsClup Anaokulu öğrencisi 20 çocuk ve sorumlu öğretmenleri ile görevli personeller katıldı.

Etkinliğe, toplantı salonunda çocuklara bal tüketiminin sağlığımız için önemi ve arıların yaşamı konularıyla ilgili hazırlanan sunumun gösterimiyle başlandı. Ardından arı konseptinde balonlar ile süslenen bahçede,  yapay arı kovanı içerisinde arıların peteklere nasıl bal yaptığı gösterilerek anlatıldı. Arıyla ilgili çocuk şarkıları eşliğinde çocuklara hazırlanan ballı ekmek ve kutu sütler ikram edildi.

Gümüş, düzenlenen etkinlikte yaptığı açıklamada;  arılar varsa yarınların da var olduğunu belirterek geleceğimiz olan çocuklarımıza yarınlarımız olan arıları sevdirebilmek ve besleyici değeri yüksek bir gıda olan bal tüketimini teşvik etmek amacıyla böyle bir etkinlik düzenlendiklerini belirtti. Ayrıca çocuklarla bir arada olmaktan ve onlarla zaman geçirmekten çok mutlu olduğunu dile getirerek tek tek tüm çocuklarla ilgilendi. Katılımcı çocukların her birine boyama kitabı hediye edildikten sonra program sona erdi.