Ekonomi
Giriş Tarihi : 14-07-2021 22:51   Güncelleme : 14-07-2021 22:51

DAMIZLIK KOÇ DEPOSU HAYVAN DAĞITIMINA HAZIR

​İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş, İlimiz Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğine ait Sivrihisar İlçesi Gülçayır Mahallesindeki Damızlık Koç Deposunu ziyaret ederek Kayyum Birlik Başkanı ve aynı zamanda Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü olan Zekeriya Ar’ dan işletmeyle ilgili bilgi aldı

DAMIZLIK KOÇ DEPOSU HAYVAN DAĞITIMINA HAZIR

​İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş, İlimiz Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğine ait Sivrihisar İlçesi Gülçayır Mahallesindeki Damızlık Koç Deposunu ziyaret ederek Kayyum Birlik Başkanı ve aynı zamanda Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü olan Zekeriya Ar’ dan işletmeyle ilgili bilgi aldı.

Damızlık Koç Deposu işletmesindeki damızlık koçlar İlimizdeki yetiştiricilerle beraber toplam 6 İldeki yetiştiricilere sürü ıslahı amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığımızın % 50 hibe desteği dâhilinde dağıtılacak. Bu kapsamda yetiştiricilerimiz koç başına 1500 TL’ye kadar hibe desteğinden faydalanabilecekler. Sürü ıslahı amaçlı yetiştirilen Anadolu Merinosu dağıtımı 2022 yılı sonuna kadar 1500 koç olarak planlanmış olup ilk etapta 400 baş koç dağıtımı yapılacak. Dağıtım, puanlama esasına dayalı olarak en yüksek puan alan yetiştiricilerden başlayarak 2022 sonuna kadar devam edecek. Tüm yetiştiricilerimize hayırlı uğurlu olsun.