Eğitim
Giriş Tarihi : 02-05-2022 01:56   Güncelleme : 02-05-2022 01:56

Doktora Tez Seminerleri başladı

Doktora Tez Seminerleri başladı

Doktora Tez Seminerleri başladı

Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü’nün düzenlediği “Doktora Tez Seminerleri” Taciser Tüfekçi Konferans Salonu’nda başladı. Seminerlere Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Erol Altınsapan, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Bedia Yelda Uçkan’ın yanı sıra çok sayıda akademisyen ve öğrenci de katıldı.

Prof. Dr. Uçkan: “Sanat camiasından olumlu dönütler bizi mutlu ediyor”

Doktora Tez Seminerleri’nin açılış konuşmasını yapan Dekan Yardımcısı ve Sanat Tarihi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bedia Yelda Uçkan konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Özellikle yüksek lisans ve doktoradan mezun ettiğimiz öğrencilerimizin hazırladığı tezler ve yayınladıkları akademik makalelere bakıldığında, sanat camiasından aldığımız olumlu dönütler bizi çok mutlu ediyor. Dolayısıyla uzun soluklu hazırlanan bu tezleri, ki çoğu pandemi sürecinde evde yapıldı, herkese duyurmak ve aynı zamanda da doktora öğrencilerimize böyle bir deneyim kazandırmak için bu toplantıyı düzenledik. Bu etkinliğin fikri ise Gizem Öncelen ve Demet Kara’dan geldi. Onlara da bu düşünceleri için teşekkürler. Eminim güzel bir toplantı olacak.”

Sanat Tarihi Bölümü tarafından düzenlenen seminerlerde “Sanatta Irkçılık Eleştirileri” başlıklı tezi ile Serkan Karanfil, “Kapadokya Bizans Kiliselerinde Passion İkonografi” başlıklı tezi ile Gizem Öncelen, “Afyonkarahisar Bizans Dönemi Mimari Plastiği” başlıklı tezi ile Görkem Işık, “Adana’da Erken Dönem Kilise Mimarisi” başlıklı tezi ile Kenan Beşaltı tez çalışmalarının sonuçlarını akademisyen ve öğrencilerle paylaştı.