Eğitim
Giriş Tarihi : 26-01-2022 15:52   Güncelleme : 26-01-2022 15:52

e-Sertifika Programları 2021 Güz Dönemi tamamlandı

e-Sertifika Programları 2021 Güz Dönemi tamamlandı

e-Sertifika Programları 2021 Güz Dönemi tamamlandı

Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ANADOLUSEM) bünyesinde yürütülen e-Sertifika Programları 2021 Güz Dönemi gerçekleştirilen dönem sonu sınavıyla tamamlandı. Çevrimiçi yapılan sınava 112 farklı e-Sertifika Programında kayıtlı 8.271 kişi katıldı. 12 hafta süren öğretim döneminde öğrenciler kendilerine sunulan farklı öğrenme malzemelerinden ve bazı programlarda yer alan canlı derslerden yararlanarak sertifika sınavına hazırlandılar. Sınav sonuçları 31 Ocak haftası ilan edilerek başarılı olan öğrencilere sertifika belgeleri yazışma adreslerine posta yoluyla gönderilecek.

Ustasından Öğren Programı’nda canlı dersler büyük ilgi gördü

Ustasından Öğren Sinema Atölyesi e-Sertifika Programında BKM Mutfak – Anadolu Üniversitesi iş birliğinde hazırlanan ders içerikleri Üniversitemizin alanında uzman öğretim üyeleri tarafından verilen canlı derslerle zenginleştirilerek 2021 Güz döneminde öğrencilerle buluşturuldu. Temel düzeyde sinema eğitimi almak ve bu alanda çalışan profesyonellerin deneyimlerinden yararlanmak isteyen kişilere yönelik hazırlanan Ustasından Öğren Sinema Atölyesi bünyesinde Senaryo Yazımı (Doç. Dr. Serhat Serter), Yönetmenlik (Öğr. Gör. Erdem Gösterişli), Görüntü Yönetmenliği (Doç. Dr. Ufuk Küçükcan) ve Kurgu (Dr. Öğr. Üyesi Serhat Koca) dersleri kapsamında 6 hafta süreyle canlı dersler yapıldı. Derslerde atölye çalışmaları, ödev, proje uygulamalarının yanı sıra uygulamalı konu anlatımlarına yer verildi. Öğrenciler tarafından büyük ilgi gören canlı dersler önümüzdeki dönemlerde de devam edecek.  Öte yandan Türk Müziği e-Sertifika Programında yer alan Tanbur dersinin uygulamalı sınavı 23 Ocak 2022 Pazar günü Sürekli Eğitim Merkezinde yapıldı. Farklı illerden gelen adaylar enstrümanlarıyla performanslarını sergiledi. Tanbur dersi kapsamında öğrencilere teorik bilgilerin yanı sıra enstrüman çalmaya yönelik uygulamalı videolar da sunuluyor.

2022 Bahar Dönemi kayıtları 31 Ocak’da başlıyor

ANADOLUSEM bünyesinde yürütülen e-Sertifika Programlarına kayıt olabilmek için herhangi bir ön koşul bulunmuyor. Adaylar e-Sertifika Programlarına başvurarak dilediği alanda öğrenim görme imkânı yakalayabiliyor. Herhangi bir meslekle uğraşırken farklı bir alanda eğitime ihtiyaç duyan bireyler de e-Sertifika Programlarına kayıt yaptırarak ilgi duydukları alanda öğrenim görme imkânı yakalamış oluyor. Yapmakta olduğu işe ait bilgilerini güncellemek isteyen profesyoneller,  herhangi bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı olup farklı alanda kendini yetiştirmek isteyen bireyler de e-Sertifika programlarından yararlanarak kendi alanlarındaki ihtiyaçlarının giderilmesinin yanı sıra farklı bakış açıları kazanıyor.

Bahar döneminde zengin içeriği ve alanında uzman isimlerle birlikte e-Sertifika Programlarında sağlıktan dil öğrenimine, iletişimden pazarlamaya 14 farklı kategoride 112 farklı e-Sertifika Programı sunulacak. Programlar ve içerikleri hakkında ayrıntılı bilgi almak ve 31 Ocak – 25 Şubat 2022 tarihleri arasında bahar dönemi programlarına kayıt olmak isteyen adaylar esertifika.anadolu.edu.tr web adresini kullanabilir.