Ekonomi
Giriş Tarihi : 07-04-2022 22:21   Güncelleme : 07-04-2022 22:21

ESKİŞEHİR MADENCİLİK KÜMESİ KURUMUMUZU ZİYARET ETTİ

ESKİŞEHİR MADENCİLİK KÜMESİ KURUMUMUZU ZİYARET ETTİ

ESKİŞEHİR MADENCİLİK KÜMESİ KURUMUMUZU ZİYARET ETTİ

​Eskişehir Madencilik Kümesi Başkanı Metin Çekiç ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri 4 Mart 2022 tarihinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzü ziyaret etti.

Heyeti, İl Müdürlüğü Merkez binası toplantı salonunda İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş ile İl Müdür Yardımcısı Rıdvan Akpolat ve ilgili Şube Müdürleri karşıladı. Oldukça olumlu bir havada gerçekleşen ziyarette İlimizde tarım arazileri ve meralar üzerinde faaliyet gösteren madencilik firmalarının sorun ve talepleri, Tarım ve Orman Bakanlığımız mevzuatları kapsamında yürütülmesi gereken işlemler ile ilgili karşılıklı bilgi paylaşımı gerçekleştirildi.

 İl Müdürü Gümüş: “Ülkemizin her karış toprağının üstü de altı da bizim için çok kıymetli. Devlet kurumları olarak temel felsefemiz öncelikle İlimiz ve Ülkemizin kalkınması. Bu sebeple madencilik sektörünün yeraltı zenginliklerimizi ekonomiye kazandırılması esnasında tarımsal üretime ve çevreye zarar vermeden faaliyetlerine devam edebilmesi için üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz.” dedi. Karşılaşılan sorunlara yapıcı çözümler üretmek için kurumlar arası iletişimin önemine dikkat çeken Gümüş, İlimiz madencilik sektörünün talep etmesi halinde maden ihracatıyla ilgili kurumumuzun sorumluluk alanındaki konularda eğitim faaliyetleri gerçekleştirebileceğini ifade etti.