Eğitim
Giriş Tarihi : 11-12-2021 14:14   Güncelleme : 11-12-2021 14:14

Eskişehir Teknik Üniversitesi: ESKİŞEHİR AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRÜ İŞ BİRLİĞİ KAPSAMINDA ÜNİVERSİTEMİZ’İ ZİYARET ETTİ

ESKİŞEHİR AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRÜ İŞ BİRLİĞİ KAPSAMINDA ÜNİVERSİTEMİZ’İ ZİYARET ETTİ

Eskişehir Teknik Üniversitesi: ESKİŞEHİR AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRÜ İŞ BİRLİĞİ KAPSAMINDA ÜNİVERSİTEMİZ’İ ZİYARET ETTİ

Eskişehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Beytullah Tarhan, Müdür Yardımcısı ve Çocuk Hizmetleri Sorumlusu Bahadır Sarı, Müdür Yardımcısı Yasin Sarıkaya, Çocuk Hizmetleri Siteleri Spor Hocası ve Projeler Sorumlusu Rauf Şangar’dan oluşan Heyet, Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu’na ziyarette bulundu. 7 Aralık 2021 Salı günü Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleşen ziyarette Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alper Çabuk, ESTÜ Çocuk ve Genç Eğitimi Uygulama ve Araştırma Birimi Müdürü Prof. Dr. Sedef Dikmen ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ESTÜ İnsan Kaynakları Geliştirme Destek Birimi Müdürü Öğr. Gör. Dr. Betül Gümüş de hazır bulundu.

İl Müdür Yardımcısı Bahadır Sarı, Eskişehir’de önemli sayıda korunmaya muhtaç çocuğa Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün şehrin farklı yerlerinde bulunan Sosyal Hizmet Merkezleri ve Çocuk Evleri’nde bakıldığını ifade etti. Sarı, özellikle küçük yaşlarda kurum bakımı altına alınmış korunmaya muhtaç çocukların bireysel ilgi ve sevgi gereksinimlerinin karşılanması, her alandaki gelişimlerinin desteklenmesi ve genel olarak nitelikli bir yaşam sürdürebilme imkânı açısından dezavantajlı olduklarını söyleyerek, mevcut sistem içerisinde toplumdaki bireylerin sosyal sorumluluk bilinci ile hareket ederek bu dezavantajlı gruplara destek olmalarının çok büyük önem taşıdığına dikkat çekti.

ESTÜ’de toplumsal duyarlılık ve sosyal sorumluluk projelerinin hayata geçirilmesi için ilk adım

Bu bağlamda Üniversitemiz öğretim elemanlarının, “toplumsal duyarlılık” kazandırmayı hedefleyen çalışmaları hayata geçirmeleri ve sosyal sorumluluk bilincinin içselleştirilmesi çerçevesinde ESTÜ Çocuk ve Genç Eğitim Araştırma ve Uygulama Birimi aracılığıyla Dezavantajlı Çocukların Gelişimlerinin Desteklenmesi için eğitim programlarının en kısa zamanda gerçekleştirilmesi gerektiğine vurgu yapıldı. Toplantıda, Çocuk ve Genç Eğitim Araştırma ve Uygulama Birimi ile Aile , Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün iş birliği halinde yürüteceği faaliyetlerin planlanması, uygulaması ve özellikle de sürdürülebilirliğin sağlanmasına ilişkin bir yol haritası üzerinde karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

ESTÜ Çocuk ve Genç Eğitimi Uygulama ve Araştırma Birimi (Çocuk ve Genç Üniversitesi) Nedir?

Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin sosyal sorumluluğu kapsamında hayata geçirilmiş bir uygulama birimi olan Çocuk ve Genç Eğitimi Uygulama ve Araştırma Birimi (Çocuk ve Genç Üniversitesi) kapsamında eğitimlerin üniversitede, genelde hafta sonları ya da yarıyıl tatil dönemlerinde düzenlenmesi planlanmaktadır., Toplumun tüm kesimlerine hizmet vermeyi amaçlıyor olmakla birlikte sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı bölgelerin imkanlara erişimi konusunda da hassasiyet taşıyan Birim, temelde dezavantajlı gruplara da eğitim vermeyi hedefleyen bir yapıya sahiptir.