Eğitim
Giriş Tarihi : 22-12-2021 08:20   Güncelleme : 22-12-2021 08:20

Eskişehir Teknik Üniversitesi: ESTÜ’NÜN KATKILARIYLA DÜZENLENEN FASHİON ESKİŞEHİR YARIŞMASINDA KAZANANLAR BELLİ OLUYOR

ESTÜ’NÜN KATKILARIYLA DÜZENLENEN FASHİON ESKİŞEHİR YARIŞMASINDA KAZANANLAR BELLİ OLUYOR

Eskişehir Teknik Üniversitesi: ESTÜ’NÜN KATKILARIYLA DÜZENLENEN FASHİON ESKİŞEHİR YARIŞMASINDA KAZANANLAR BELLİ OLUYOR

Bilimsel çalışmaların yanı sıra sanat ve moda alanındaki etkinliklere verdiği destekle de adından sıkça söz ettiren üniversitemizin paydaşlarından olduğu Fashion Eskişehir Moda Tasarım Yarışması’nda dereceye girenler belli oluyor.

Ticaret Bakanlığı’nın desteği; Eskişehir Teknik Üniversitesi, Eskişehir Ticaret Odası ve TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğiyle düzenlenen ve Gelinlik/Düğün, Abiye ile Gündelik kıyafet kategorilerinde 340 tasarımcı arasından 15’inin finale kaldığı Fashion Eskişehir Moda Tasarım Yarışması’nda sona yaklaşıldı.

Eskişehir’deki küçük ölçekli imalatçı firmaların tasarım alt yapısını güçlendirmek, rekabetçi yönlerini geliştirmek, tasarımcılarla firmaları bir araya getirmek, genç modacılara deneyim kazandırmak için düzenlenen yarışmada derece girecek olanlar, 16 Ocak’ta Eskişehir Vehbi Koç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek defile ve ödül töreninde açıklanacak.

Para Ödülü ile Yurtdışı Eğitim ve Staj İmkânına Kavuşacaklar

Birincilik ödülünün 50 bin TL, ikincilik ödülünün 35 bin TL, üçüncülük ödülünün ise 15 bin TL olduğu yarışmada 3 kategoride finale kalan tüm tasarımcılar, bakanlığın onayı ile tasarım konusunda uluslararası çapta tanınan eğitim kurumlarında yurt dışı eğitim ve staj desteği için başvuru imkânı yakalayacaklar.

Özüdoğru: “Bölüm olarak bu organizasyonda yer almaktan gurur duyuyoruz”

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Nilay Ertürk, Prof. Yüksel Şahin ve Dr. Öğr. Üyesi Şakir Özüdoğru ön değerlendirme jürisi olarak görev yapıyor. Tekstil ve Moda Tasarımı Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Şakir Özüdoğru, bölüm olarak Fashion Eskişehir Moda Tasarım Yarışmasında yer almaktan dolayı gurur duyduklarını belirterek, “Eskişehir gibi köklü bir tekstil geçmişine sahip bir kentte Türkiye’nin önemli moda tasarımı yarışmalarından birinin düzenlenmesi çok önemli olmakla beraber gurur verici. Bu yarışmanın; geleneksel hale gelmesini, Eskişehir’de tekstil ve moda sektörünün canlanarak kümelenmelerin oluşmasında öncülük etmesini temenni ediyor, Eskişehir Ticaret Odasına teşekkür ediyorum” diye konuştu.