Eğitim
Giriş Tarihi : 11-09-2021 05:41   Güncelleme : 11-09-2021 05:41

Eskişehir Teknik Üniversitesi: KABİN HİZMETLERİ PROGRAMI’NDA MÜLAKAT HEYECANI

Üniversitemiz Ulaştırma Hizmetleri Bölümü, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı’nda kayıt mülakat süreci 6-10 Eylül 2021 tarihlerinde Ulaştırma Meslek Yüksekokulunda gerçekleştirildi

Eskişehir Teknik Üniversitesi: KABİN HİZMETLERİ PROGRAMI’NDA MÜLAKAT HEYECANI

Üniversitemiz Ulaştırma Hizmetleri Bölümü, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı’nda kayıt mülakat süreci 6-10 Eylül 2021 tarihlerinde Ulaştırma Meslek Yüksekokulunda gerçekleştirildi. Mülakat ekibinde üniversitemiz öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Füsun Adar, Öğr. Gör. Nevin Yavuz, Öğr. Gör. Sinem Diksu ve Hemşire Sibel Sazak yer aldı.  YKS puanlarına göre tercih yapan öğrenciler, programın gerektirdiği özel koşulları sağlayıp sağlamadıklarına dair bir mülakat sürecine tabi tutuldular.

Hava yolu ulaşımında uçuş emniyeti ve güvenliğini en üst düzeyde tutan, müşteri memnuniyeti odaklı, sorumluluk sahibi, görev bilinci yüksek insan gücü yetiştirilmesi amaçlanan programda adaylarda; kız öğrencilerde minimum 1.60 cm boy, erkek öğrencilerde minimum 1.70 cm boy, boy kilo endeksinin standart aralıklarda olması, kabin memuru üniforması giyildiğinde vücudunun görünecek yerlerinde dövme, yara izi vb. bulunmaması, sağlık durumu açısından uçuşa elverişli olduklarını gösteren sağlık raporunun bulunması gibi özel şartların değerlendirmesi yapıldı.

Hava yolu taşımacılığı talebi ve buna bağlı olarak uçak sayısındaki artış, kabin hizmetlerinde yer alacak nitelikli uçuş personeline duyulan gereksinimin her zamankinden daha fazla olduğu bu dönemde,  en doğru seçimi yaparak geleceklerine yön vermek isteyen adaylar, üniversitemiz Kabin Hizmetleri Programı kayıt mülakatlarına yoğun ilgi gösterdi.