Eğitim
Giriş Tarihi : 20-11-2021 23:33   Güncelleme : 20-11-2021 23:33

Eskişehir Teknik Üniversitesi: REKTÖR PROF. DR. TUNCAY DÖĞEROĞLU HASAN POLATKAN HAVALİMANINDAKİ GÜVENLİK GÖREVLİLERİ İLE BİRARAYA GELDİ

REKTÖR PROF. DR. TUNCAY DÖĞEROĞLU HASAN POLATKAN HAVALİMANINDAKİ GÜVENLİK GÖREVLİLERİ İLE BİRARAYA GELDİ

Eskişehir Teknik Üniversitesi: REKTÖR PROF. DR. TUNCAY DÖĞEROĞLU HASAN POLATKAN HAVALİMANINDAKİ GÜVENLİK GÖREVLİLERİ İLE BİRARAYA GELDİ

Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu ve beraberindeki heyet, Üniversitemiz Hasan Polatkan Havalimanı’nda görev yapan güvenlik görevlilerini ziyaret etti.  19 Kasım Cuma günü düzenlenen ziyarete Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alper Çabuk, Genel Sekreter Menderes Ünal, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Öznur Usanmaz, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Enis Turhan Turgut, Dr. Öğr. Üyesi Sinem Kahvecioğlu, İnsan Kaynakları Gelişimi Destek Birimi Yöneticisi Öğr. Gör. Dr. Betül Gümüş ve Fakülte Sekreteri Recai Çelik katıldı.

Rektör Döğeroğlu yaptığı konuşmada; “Üniversitemizin ve içinde bulunduğumuz havalimanının  geçmişi oldukça eskiye dayanıyor olmakla birlikte Üniversitemizin  yeni ismiyle henüz üç yılı geride bıraktık. Geçen süre içerisinde sizlerle birlikte oldukça güzel işler yaptık.  Mart 2020 itibariyle pandemi nedeniyle zor bir dönemi sizleri özverili çalışmalarıyla sağlıkla ve  başarıyla geçirdik.  2020 yılında 47bin, 2021 yılında ise 85bin yolcunun ağırlandığı bu havalimanında sizler büyük bir özveriyle görev yaptınız ve yapmaya da devam ediyorsunuz.   Üniversitemizin asıl sahibi sizlersiniz ve sizlerle birlikte çok daha güzel yerlere gelecek bu üniversite, o yüzden size olan güvenimiz tam ve teşekkürümüz sonsuz” ifadelerini kullandı.

Dr. Döğeroğlu, “Görev yaptığınız  birim oldukça özel bir yer, Üniversitemiz tarafından işletilen ve 2007 yılında aldığı işletme ruhsatıyla dünyada ilk, Türkiye’de ise tek ‘üniversite havalimanı’ olarak tarihe geçen  bir havalimanında  oldukça özel bir yerde  görev yapıyorsunuz. Görev yaptığınız yerin böyle bir ayrıcalığı da var. Standartı yüksek bir yerde standartı yüksek bir koruma işi yapıyor olmanın da sizler için ayrı  bir onur ve gurur vesilesi olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Öznur Usanmaz, Havaalanı Güvenlik Personelinin ayrı yetkinliklere sahip olmayı gerektirmesi nedeniyle  özel eğitim  ve sertifikasyon gereksiniminden söz ederek, tüm personelin bu eğitimleri ve sonrasındaki sınavları başarıyla tamamladığını belirterek herbirini kutladı. Bu özel eğitimleri artık kendi Üniversitemizde düzenleyebiliyor olmamızdan dolayı duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

Havalimanı koruma güvenlik görevliliğin farklı yetkinlikler gerektirdiğini vurgulayan üniversitemiz İnsan Kaynakları Gelişimi Destek Birimi Yöneticisi Öğr.

Dr. Betül Gümüş yaptığı konuşmada; “Göreve başladığımız günden bugüne 161 koruma ve güvenlik müdürlüğü çalışanımız ile 143 temizlik ve bahçe hizmetleri çalışanımıza pandemi koşullarını da göz önünde bulundurarak yüz yüze Kurum Kültürü ve Oryantasyon Eğitimleri verdik. Eğitimlerimize Sayın Rektörümüz tam destek verdi ve eğitim değerlendirme sonuçlarımız ile bizzat ilgilendiler. Bunun yanında Akademik ve İdari Çalışanlarımızın Takdir Tanıma Komisyonu çalışmalarımızı başlattık, çalışanlarımızla birebir iletişime önem vererek insan kaynakları süreçlerimizi iyileştirmeye ve iş gücünü iyileştirici çalışmalarımıza odaklandık” dedi.  

Öğr. Gör. Dr. Gümüş, “Her fırsatta vurguladığımız üzere üniversitemizde en önemli gücümüz insan kaynağımız yani sizlersiniz. Bizler için sizlerin beklentileri, talepleri, şevkle, motivasyonla işlerinizi yapmanız çok önemli. Sizleri duyuyoruz, taleplerinizi önemsiyoruz ve çalışmalarımızı bunun üzerine inşa ediyoruz. Üniversitemiz her kademedeki tüm çalışanları ile çok özel, çok değerli, çok başarılı bir kurum” ifadelerini kullandı.

Düzenlenen ziyaret, havalimanındaki güvenlik görevlilerinin  sorularının dinlenmesi ve toplu fotoğraf çekimi  ile sona erdi.

 

 

.