Eğitim
Giriş Tarihi : 14-08-2021 00:36   Güncelleme : 14-08-2021 00:36

Eskişehir Teknik Üniversitesi: SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ’NDE ÖZEL YETENEK SINAVI HEYECANI YAŞANDI

Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi’nin Antrenörlük Eğitimi ile Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği programları için 9-12 Ağustos 2021 tarihleri arasında özel yetenek sınavı yapıldı

Eskişehir Teknik Üniversitesi: SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ’NDE ÖZEL YETENEK SINAVI HEYECANI YAŞANDI

Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi’nin Antrenörlük Eğitimi ile Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği programları için 9-12 Ağustos 2021 tarihleri arasında özel yetenek sınavı yapıldı. Her iki bölüm için 40’ar öğrenci kontenjanının tahsis edildiği özel yetenek sınavlarına; Antrenörlük Eğitimi Bölümü için 561 kişi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü için 297 kişi olmak üzere toplam 773 aday başvuruda bulundu.

Sınav, pandemi kurallarına uygun olarak Spor Bilimleri Fakültesi’nin en büyük kapalı salonu olan Atletizm Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Argan, konuya ilişkin olarak “Bu salonun tercih edilmesinde rol oynayan etkenler yüksek tavanlı olması, hava sirkülasyonunun oluşturulabilmesi ve farklı iki giriş çıkışının olmasıdır. Tüm görevli personele maske ve siperlik temin edilmiştir. Kayıt ve sınav ortamında sosyal mesafe kuralları işletilmiştir. Salonda aynı anda belirli sayıda aday bulundurulmuştur. Adaylar salona alınırken ateşi ölçülmüş, HES kodu kontrolü yapılmış ve kendi getirdiği maske ve eldiveni kullanması sağlanmıştır. Aday bekleme sıralarının oluştuğu dış ortama, adayların görebileceği birçok sosyal mesafe uyarı levhaları yerleştirilmiş ve görevli personel tarafından sürekli uyarıda bulunulmuştur” dedi. Pandemi sürecine rağmen sorunsuz bir başvuru ve uygulama sınav sürecinin yaşandığını da belirten Dekan Prof. Dr. Argan, “12 Ağustos Perşembe günü itibariyle başvuru dosyalarının değerlendirme süreci başlamıştır. Başvuru değerlendirme süreci 13 Ağustos Cuma günü mesai saatine kadar tamamlanacak ve 16-18 Ağustos tarihleri arasında liste ilanı ve itiraz süreci başlatılacaktır.  20 Ağustos Cuma günü ise sonuçlar ilan edilecektir” ifadelerini kullandı.  

Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu’ndan Yetenek Sınavlarına Katılan Öğrencilere Ziyaret

Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu, 773 adayın katıldığı Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi ile Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümleri özel yetenek sınavının yapıldığı Atletizm Kapalı Spor Salonu’nu ziyaret etti. Rektör yardımcısı Prof. Dr. Servet Turan, Dekan Prof. Dr. Metin Argan, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Kerem Yıldırım Şimşek ve Doç. Dr. Süleyman Munusturlar’ın da hazır bulunduğu ziyaret kapsamında Dekan Prof. Dr. Argan tarafından Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu’na özel yetenek sınavları ile ilgili bilgilendirmede bulunuldu. Sınav stantlarını da gezen Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Turan, aday öğrencilere uygulanan “el kavrama kuvvet testi” ne de katıldı.