Eğitim
Giriş Tarihi : 31-10-2021 13:40   Güncelleme : 31-10-2021 13:40

Eskişehir Teknik Üniversitesi: ÜNİVERSİTEMİZ “KÜRESEL SALGIN BAĞLAMINDA GÜVENLİ KAMPÜS BELGESİ”Nİ ALDI

ÜNİVERSİTEMİZ “KÜRESEL SALGIN BAĞLAMINDA GÜVENLİ KAMPÜS BELGESİ”Nİ ALDI

Eskişehir Teknik Üniversitesi: ÜNİVERSİTEMİZ “KÜRESEL SALGIN BAĞLAMINDA GÜVENLİ KAMPÜS BELGESİ”Nİ ALDI

Eskişehir Teknik Üniversitesi, COVID-19 küresel salgınının ortaya çıktığı ilk günden itibaren eğitim-öğretim, araştırma ve idari süreçlerinin kesintisiz devam  etmesini sağlamak üzere hijyen ve temizlik konularındaki çalışmaların titizlikle sürdürülmesini sağlamıştır.Bu kapsamda, geçen yıl pandemi dönemi deneyimlerimizi anlatan  “Covid – 19 Küresel Salgın Dönemi: Eskişehir Teknik Üniversitesi Yenilikçi Uygulamalar” kitabı hazırlanmış, 2021-2022 Akademik yılına hazırlık çalışmaları kapsamında , “Covid-19 Pandemi Koşullarında Çalışan – Öğrenci – Ziyaretçi Rehberi” ve talimatlar, form ve afişler hazırlanmıştır.

Her zaman olduğu gibi Öğrencilerimizin, çalışanlarımızın ve tüm dış paydaşlarımızın sağlığının korunması pandemi döneminde de en temel önceliğimiz olmuştur. Bu kapsamda, Yükseköğretim Kurulu ve Türk Standartları Enstitüsü’nün işbirliğinde hazırlanan “Küresel Salgın Bağlamında Yükseköğretim Kurumlarında Sağlıklı ve Temiz Ortamların Geliştirilmesi Kılavuzu”nda yer alan tüm koşulları yerine getiren Üniversitemiz, İkieylül Kampüsü, Porsuk Kampüsü ve Fen Fakültesi’nde 30 Eylül-5 Ekim 2021 tarihlerinde TSE uzmanlarınca yapılan incelemelerin ardından “Küresel Salgın Bağlamında Güvenli Kampüs Belgesi”ni almaya hak kazanmıştır.

Güvenli Kampüs Belgesi 28 Ekim 2021 Perşembe günü, TSE Eskişehir Belgelendirme Müdürü İsmail Kaynarca tarafından Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Tuncay Döğeroğlu’na takdim edilmiştir.

Covid – 19 Küresel Salgın Dönemi: Eskişehir Teknik Üniversitesi Yenilikçi Uygulamalar” kitabı için buraya tıklayınız. 

Covid-19 Pandemi Koşullarında Çalışan – Öğrenci – Ziyaretçi Rehberi için buraya tıklayınız.