Eğitim
Giriş Tarihi : 27-11-2021 20:05   Güncelleme : 27-11-2021 20:05

Eskişehir Teknik Üniversitesi: ÜNİVERSİTEMİZ TÜYAP YAPI FUARI’NDA

ÜNİVERSİTEMİZ TÜYAP YAPI FUARI’NDA

Eskişehir Teknik Üniversitesi: ÜNİVERSİTEMİZ TÜYAP YAPI FUARI’NDA

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü, sektörel açıdan verimli çözümler sunan patentli teknolojileri ile TÜYAP Yapı Fuarı’na katıldı.

25 Kasım 2021 Perşembe günü uluslararası katılımla Eskişehir Valiliği, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Ticaret Odası iş birliği ve Eskişehir Teknik Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, TMMOB meslek odaları ile KOSGEB’in destekleri kapsamında gerçekleştirilen fuarın açılış törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alper Çabuk katıldı.

Fuarda, Üniversitemiz İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinin buluş sahibi, Anadolu Üniversitesi’nin de başvuru sahibi olduğu, uluslararası – ulusal patentli teknolojiler ve TÜBİTAK 2209 programı kapsamında bölüm lisans öğrencilerinin sanayiye yönelik araştırma projelerine ait çalışmaları sergileniyor. Dr. Öğr. Üyesi Burak Evirgen’in öncülüğünde İnşaat Mühendisliği Bölümü Geoteknik Anabilim Dalı’nda tescilli 7 adet patente ek olarak,  Dr. Öğr. Üyesi Derya Över’in buluşçu olarak yer aldığı Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü ortaklığında tescillenen patent de fuarda yer alan başarılı çalışmalar arasında yer alıyor. Ayrıca İnşaat Mühendisliği Bölümü adına son 2 senede destek alan TÜBİTAK 2209 lisans proje çıktıları da bizzat öğrenciler tarafından tanıtılıyor.

Bu yıl ikincisi yapılan Eskişehir Yapı Fuarı TÜYAP, 28 Kasım 2021 tarihine kadar ETO – TÜYAP Fuar Merkezi’nde ziyarete açık olacak.