Eğitim
Giriş Tarihi : 20-11-2021 23:33   Güncelleme : 20-11-2021 23:33

Eskişehir Teknik Üniversitesi: ÜNİVERSİTEMİZDE AR-GE VE YENİLİK DESTEK PROGRAMLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

ÜNİVERSİTEMİZDE AR-GE VE YENİLİK DESTEK PROGRAMLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Eskişehir Teknik Üniversitesi: ÜNİVERSİTEMİZDE AR-GE VE YENİLİK DESTEK PROGRAMLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Avrupa KOBİ Haftası nedeniyle KOSGEB Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı Eskişehir İl Müdürlüğü tarafından Üniversitemizde AR-GE ve Yenilik Destek Programları Hakkında Bilgilendirme Toplantısı yapıldı. KOSGEB Eskişehir İl Müdürü Tarık Yılmaz’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alper Çabuk, Kurumsal İletişim Koordinatörü Öğr. Gör. Füsun Adar ile öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çabuk, “Bildiğiniz gibi 15 -21 Kasım 2021 tarihlerini kapsayan hafta, Avrupa KOBİ Haftası. Bu kapsamda KOSGEB Eskişehir İl Müdürlüğü tarafından sizlere destek olmak amacıyla bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi. KOSGEB Eskişehir İl Müdürü Sayın Tarık Yılmaz’dan olabildiğince iyi bir biçimde yararlanmanızı tavsiye ederim. Kendisi bu işi çok iyi yapan bir profesyonel ve Eskişehir de bu anlamda örnek olan şehirler arasında yer alıyor” dedi. Prof. Dr. Çabuk, “Ne kadar çok proje o kadar nitelikli iş demek. Bu anlamda bugünden sonra hayatınızda önem teşkil edecek başlangıçlara imza atacağınızdan eminim” dedi.

KOSGEB Eskişehir İl Müdürü Tarık Yılmaz, Avrupa KOBİ Haftası nedeniyle Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde bulunuyor olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek sözlerine başladı. Toplantı kapsamında; “KOBİ nedir, KOBİ’lerin önemi nedir? Girişimcilik nedir? AR-GE ve İnovasyonun önemi nedir?” gibi konuların konuşulacağını da sözlerine ekleyen Yılmaz, “Bu başlıklar, sizlere her zaman anlatmak istediğimiz konular. Çünkü sizler Eskişehir Teknik Üniversitesi öğrencilerisiniz ve KOSGEB olarak biz de sizlerin alanı olan tematik ve teknik alanlarda destekler veren bir kurumuz” dedi. Yılmaz, konuşmasına KOSGEB’in çalışma alanları ve girişimcilik faaliyetleri hakkında bir sunum yaparak devam etti.

Sunumun ardından soru-cevap kısmıyla etkinlik sona erdi.