Eğitim
Giriş Tarihi : 24-10-2021 15:58   Güncelleme : 24-10-2021 15:58

Eskişehir Teknik Üniversitesi: ÜNİVERSİTEMİZDE YÖKAK KURUMSAL DIŞ DEĞERLENDİRME PROGRAMI SAHA ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ÜNİVERSİTEMİZDE YÖKAK KURUMSAL DIŞ DEĞERLENDİRME PROGRAMI SAHA ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Eskişehir Teknik Üniversitesi: ÜNİVERSİTEMİZDE YÖKAK KURUMSAL DIŞ DEĞERLENDİRME PROGRAMI SAHA ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yükseköğretim kurumlarının kalite güvence sistemi, eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme, topluma katkı, yönetim sistemleri süreçlerinin kurumsal dış değerlendirme ölçütleri kapsamında değerlendirildiği, Yükseköğretim Kalite Kurulu “Kurumsal Dış Değerlendirme Programı (KDDP)” saha ziyareti Üniversitemizde 17-20 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

KDDP saha ziyareti YÖKAK tarafından görevlendirilen Prof. Dr. Ümit Kocabıçak başkanlığında;  Prof. Dr. Mehmet Başalan, Prof. Dr. Erol Arcaklıoğlu, Prof.Dr. Sibel Balcı, Doç. Dr. Necmiye Funda Coşkun, Tuncay Arif İBİŞ ile öğrenci değerlendirici Sena Çatal’ dan oluşan Dış Değerlendirme takımınca yürütüldü. Süreç kapsamında Dr. Öğr. Üyesi Gonca Uludağ, Yükseköğretim Kalite Kurulu Gözlemcisi olarak görev yaptı.

Saha ziyareti belirlenen ziyaret takvimi çerçevesinde, Covid-19 tedbirleri altında saha görüşmesi yüz yüze olarak gerçekleştirildi. 17- 19 Ekim 2021 tarihlerinde düzenlenen ziyaretler kapsamında Değerlendirme Takımı üyeleri Rektörlük başta olmak üzere Üniversitemiz akademik ve idari yöneticileri, akademik ve idari çalışanları, ön lisans/lisans/lisansüstü öğrencileri ve dış paydaşlar ile 30’a yakın ayrı odak grup çalışması ile yürütüldü.

Kurumsal Dış Değerlendirme Programı saha ziyareti sonunda değerlendirme takımı tarafından hazırlanan “Çıkış Bildirgesi” 20 Ekim 2021 tarihinde Rektörlük ile akademik ve idari temsilcilerinin katılım sağladığı yaklaşık 100 kişilik çıkış görüşmesinde Takım Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak tarafından sunuldu. Çıkış Bildirgesi sunumunda Üniversitemizin program boyunca saptanmış olan güçlü yönleri ile gelişmeye açık yanlarına değinildi ve öneriler paylaşıldı.

Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu’nun Yükseköğretim Kalite Kurulu Değerlendirme Takımı üyeleri ve tüm ESTÜ ailesine sürece verdikleri katkılardan ötürü teşekkür etmesi ile Kurumsal Dış Değerlendirme Programı tamamlandı.