Eğitim
Giriş Tarihi : 03-10-2021 19:13   Güncelleme : 03-10-2021 19:13

Eskişehir Teknik Üniversitesi: ÜNİVERSİTEMİZDEKİ ADAY MEMURLARA YEMİN TÖRENİ YAPILDI

Üniversitemiz bünyesindeki aday memurlara yönelik “Aday Memur Yemin Töreni” 1 Ekim 2021 tarihinde Rektörlük Toplantı Salonu’nda yapıldı

Eskişehir Teknik Üniversitesi: ÜNİVERSİTEMİZDEKİ ADAY MEMURLARA YEMİN TÖRENİ YAPILDI

Üniversitemiz bünyesindeki aday memurlara yönelik “Aday Memur Yemin Töreni” 1 Ekim 2021 tarihinde Rektörlük Toplantı Salonu’nda yapıldı. Törene, Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Genel Sekreter Menderes Ünal, Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Akın, Personel Dairesi Başkanı Durmuş Göknar, İnsan Kaynakları Gelişimi Destek Birimi Müdürü Öğr. Gör. Dr. Betül Gümüş ve aday memurlar katıldı.

Törende konuşan Personel Dairesi Başkanı Durmuş Göknar, aday memurluk süreci hakkında şunları söyledi; “657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında en geç iki yıl içinde ilk kez atanan memurların asalet tahdikinin yapılması konusunda karar verilmesi gerekmektedir. Biz bu aşamada 15 Haziran 2021 tarihinde konuyla ilgili hazırlayıcı olarak aday memurları bir eğitime tabi tuttuk ve bunun sonunda 16 Ağustos 2021 tarihinde sınav yaptık. Bütün arkadaşlarımız sınavda başarılı oldular. Bu aşamadan sonra çalıştığınız birim amirlerinizce performas değerlendirmesi yapıldı, onda da yeterli puanlar aldınız ve bugünkü yemin törenini gerçekleştirmek üzere hep beraber toplanmış bulunuyoruz”. Yapılan işi sevmenin önemini vurgulayan Göknar sözlerini şöyle noktaladı; “Ben yaklaşık 30 yıldır Anadolu Üniversitesi’yle birlikte, bu kurumda çalışıyorum, yaptığım işi hep severek yaptım. Ben de sizin gibi yıllar önce memur olarak yemin ettim ve bugün daire başkanı olarak görev yapıyorum. Siz de yaptığınız işi severek yapın, mutlaka günün birinde takdir görürsünüz”.

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu sözlerine şöyle başladı; “Öncelikle hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah kendiniz, aileniz ve de kurumumuz için, bu şehir için, bu ülke için güzel işler, hayırlı işler yapabilmek kısmet olur. Bu uzun soluklu bir süreç, farklı okullarda eğitimlerinizi tamamladınız, sonrasında bir işe yerleşme telaşı, heyecanı, arkasından da bir kurum seçimi kamu ya da özel sektör ve muhtemelen de kısmetinizde Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde görev yapmak varmış. Yollarımız sizlerle kesişti. Bu kurum kökleri eskiye dayanan, köklü geçmişi olan bir kurum. Ama son üç yıldır yeni adıyla Eskişehir Teknik Üniversitesi olarak yoluna devam ediyor. Zaman çok çabuk geçiyor ama şöyle geriye dönüp baktığınız zaman, epeyce hızlı yol aldığımızı da görüyoruz. Sadece biz görmüyoruz aslında bunu pek çok kurum, kuruluş, pek çok kişi övgüyle de bahsederek bizlerle paylaşıyor. Çok daha iyi günler görecek, çok daha iyi yerlere gelecek bu kurum. Tabi bu da sizlerin sayenizde olacak. Hem akademik, hem idari çalışanları, öğrencileri ve mezun ettikleri ile var üniversiteler. Bu yüzden de sizlere çok büyük bir sorumluluk düşüyor. Yaptığınız işi sevmek, değer katmak önemli. Bu yüzden doğru, dürüst ve gerçekten çalışarak bir şeyler elde etme, kazanma yolunda ilerlerseniz yolunuz hep açık olur. Bundan da hiç kuşkunuz olmasın”.

Düzelenen yemin töreninin ilk kez yapıldığını belirten Prof. Dr. Döğeroğlu, “Çok önemli bir tören bu, asalet tasdik oluyor ve memuriyet hayatınız bundan sonra başlıyor. O yüzden hepinizin huzurunda, birlikte, birbirimizin şahitliğinde olursa çok daha önemli olur dedim. Daha önceki dönemlerde böyle bir tören yapılmıyordu, ilk kez sizlerle birlikte imza atmış olduk. Hayırlı olmasını diliyorum. Sağlıkla, mutlulukla, huzurla, başarıyla nice yılları birlikte geçirebiliriz. Güzel, hayırılı işler yaparsınız diye de temenni ediyorum” dedi.

Tören aday memurların yemin etmeleri ile sona erdi.