Ekonomi
Giriş Tarihi : 01-12-2021 20:23   Güncelleme : 01-12-2021 20:23

GÜMÜŞ: “ ÇABAMIZ ÇİFTÇİMİZİ DAHA FAZLA DESTEKLEMEKTİR”

GÜMÜŞ: “ ÇABAMIZ ÇİFTÇİMİZİ DAHA FAZLA DESTEKLEMEKTİR”

GÜMÜŞ: “ ÇABAMIZ ÇİFTÇİMİZİ DAHA FAZLA DESTEKLEMEKTİR”

​2021-2022 Dönemi Kırsal Kalkınma Destekleri; Tarıma Dayalı Ekonomik ve Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş başkanlığında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

30.11.2021 tarihinde Beylikova Merkez İlçesinde gerçekleştirilen toplantıya Beylikova Belediye Başkanı Özkan Alp, Ziraat Odası Başkanı Nuri Altın, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Dr. Uğur Sağlam, Mahalle Muhtarları, çiftçiler ile yatırımcılar katıldı.

İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş toplantının açılışında yaptığı konuşmada:

“Eskişehir’in tüm ilçeleri gibi Beylikova İlçemiz de bizim için değerli ve önemli bir ilçedir. Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında 2021-2022 Dönemi için başvuruları alınan desteklemelerde arzumuz odur ki Eskişehir bu dönem en fazla desteği alan İl olsun ve Eskişehirli her vatandaşımız bu destekten faydalansın. Bütün gayretimiz çiftçimizin daha fazla destek alması içindir. Bu fırsat kaçmasın, ekilmedik biçilmedik bir karış dahi arazimiz kalmasın. Tek isteğimiz çiftçimizin kazancının artması. Tüm personelimizle çiftçimizin daha fazla destek alması için çalışıyoruz. Çabamız çiftçimizi daha fazla desteklemektir.” dedi.

Proje konularının, başvuru şartlarının, değerlendirme sürecinin, uygulama rehberinin anlatıldığı toplantıda özellikle makine ekipman başvurularında istenen özel şartlar, belgeler, puanlama tablosu ve başvuru sistemi ile ilgili detaylı bilgiler verildi.