Eğitim
Giriş Tarihi : 08-02-2022 23:28   Güncelleme : 08-02-2022 23:28

Rektör Erdal’dan yeni iş birlikleri için Azerbaycan ziyareti

Rektör Erdal’dan yeni iş birlikleri için Azerbaycan ziyareti

Rektör Erdal’dan yeni iş birlikleri için Azerbaycan ziyareti

Anadolu Üniversitesi, Azerbaycan’da yürüttüğü yükseköğretim hizmetlerini genişleterek sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal başkanlığındaki heyet, ikili iş birliği görüşmelerinde bulunmak üzere Azerbaycan Cumhurbaşkanlığına bağlı Kamu Yönetimi Akademisi ve Devlet İktisat Üniversitesi’ni ziyaret etti. 

Azerbaycan Kamu Yönetimi Akademisi Rektörü Prof. Dr. Urkhan Alakbarov ve Devlet İktisat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adalat Muradov ile toplantılar gerçekleştiren Rektör Erdal’a görüşmelerde Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Kaya, Prof. Dr. Ali Resul Usul,Azerbaycan-Türkiye İşadamları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Yangın ve Anadolu Üniversitesi Azerbaycan Programları Koordinatörü Azer Hatamov da eşlik etti.

Gerçekleştirilen toplantılarda; üniversiteler arası öğretim üyesi ve öğrenci değişimi, sürdürülebilir proje ortaklıklarının kurulması, idari personel eğitimleri ve uzaktan eğitiminyaygınlaştırılması konusunda yürütülecek çalışmalar başta olmak üzere bir dizi konu başlığı üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu. 

“Azerbaycan’daki eğitim iş birliklerimizi daha ileriye taşıyacağız” 

Kardeş iki ülke arasında her alanda yoğun iş birliği çalışmaları yürütüldüğünü belirten Rektör Erdal, yükseköğretim alanındaAnadolu Üniversitesi olarak Azerbaycan ile 13 yıldır başarılı iş birlikleri yürüttüklerini ifade etti. Rektör Erdal, “Açık ve uzaktan eğitim alanında dünyanın öncü üniversitelerinden birisiyiz ve bu alanda 40 yılı bulan bir tecrübemiz var.Rektörlerimiz Prof. Dr. Urkhan Alakbarov ve Prof. Dr. AdalatMuradov ile başta açık ve uzaktan eğitim alanı olmak üzere iki kardeş ülke arasında var olan yükseköğretim alanındaki iş birliklerini geliştirmek için çok verimli toplantılargerçekleştirdik. Azerbaycan’ın beşerî sermaye birikimine katkı sağlamak ve yüksek öğretim sistemlerimizin güçlü yönleri karşılıklı geliştirimek istiyoruz.” dedi.