Ekonomi
Giriş Tarihi : 30-01-2022 07:13   Güncelleme : 30-01-2022 07:13

TARIM VE ORMAN BAKAN YARDIMCISI AYŞE AYŞİN IŞIKGECE ESKİŞEHİR’DE

TARIM VE ORMAN BAKAN YARDIMCISI AYŞE AYŞİN IŞIKGECE ESKİŞEHİR’DE

TARIM VE ORMAN BAKAN YARDIMCISI AYŞE AYŞİN IŞIKGECE ESKİŞEHİR’DE

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sayın Ayşe Ayşin Işıkgece, 28.01.2021 tarihinde Eskişehir’e gelerek bir takım ziyaretlerde bulundu.

Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece, Eskişehir’de kendisini karşılayan Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş ve diğer kurum müdürleri ile birlikte ilk olarak şeker fabrikasını ziyaret etti.

89. Kampanya Dönemini başarıyla tamamlayan Eskişehir Şeker Fabrikasında 2021-2022 Dönemi genel değerlendirmesi ve 2022-2023 Dönem planlamalarını gözden geçiren Bakan Yardımcısı, ardından makine fabrikasında incelemelerde bulundu. Burada fabrikanın işçileriyle bir araya gelerek onlarla sohbet etti.

Şeker fabrikasını takiben Opr.Dr.Fatih Öğüç’ün başkanlığında yürütülen aylık 200 bin doz sperma üretim kapasitesi ile faaliyet gösteren Reprotech Sperma ve Embriyo Merkezi’ni ziyaret ederek firmanın ihracat odaklı çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Bu ziyaretlerde Bakan Yardımcısına eşlik eden İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, Eskişehir tarımı ile ilgili Bakan Yardımcısı Işıkgece’yi bilgilendirdi. Aynı zamanda İlimizde tarım sektöründe yaşanan tarımsal sorunları Işıkgece’ye aktaran İl Müdürü Gümüş sorunların çözümü konusunda kendilerinden destek beklediklerini ifade etti.

Eskişehir tarımı üzerine yapılan istişarelerin ardından Bakan Yardımcısı Sayın Ayşin Ayşe Işıkgece iletilen sorunların çözümü için gereken hususlar ilgili çalışacaklarını belirterek Eskişehir ziyaretini sonlandırıp Balıkesir’e hareket etti.