Eğitim
Giriş Tarihi : 29-12-2021 14:04   Güncelleme : 29-12-2021 14:04

TÜDAM’da müzikseverler için konserler dizisi düzenlendi

TÜDAM’da müzikseverler için konserler dizisi düzenlendi

TÜDAM’da müzikseverler için konserler dizisi düzenlendi

Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi (TÜDAM) birbirinden başarılı konserlere ev sahipliği yapıyor. Bu kapsamda Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü Anadolu Makam Öğrenci Topluluğu tarafından Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde verilen Doç. Esra Berkman ve öğrencileri tarafından hazırlanan Acem Faslı konseri, dinleyiciler tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

Hanende ve kudümde Sevil Karesi ile İlayda Aksu, kemençede Handan Arslan, neyde Deniz Aladağ, çelloda Yusuf Daşkın ve kanunda Doçent Esra Berkman tarafından icra edilen eserlerle izleyicilere keyifli dakikalar yaşatıldı.

TÜDAM’da Anadolu Makam Öğrenci Toplulukları tarafından düzenlenen diğer konserlerde ise Beste Gürmenekşe ve öğrencilerinin “Türk Halk Müziğinde Kırık Havalar” Meriç Düzbaş ve öğrencilerinin “Rast Makamında Eserler ve Acemaşîran Mevlevî Ayin-i Şerifi”, Gonca Çiçek ve öğrencileri tarafından da “Türk Halk Müziğinde Kırık Havalar” isimli konserler dinleyenlerin beğenisine sunuldu.