Eğitim
Giriş Tarihi : 01-11-2021 20:53   Güncelleme : 01-11-2021 20:53

TÜDAM’dan “Cumhuriyet Bayramı Konseri”

TÜDAM’dan “Cumhuriyet Bayramı Konseri”

TÜDAM’dan “Cumhuriyet Bayramı Konseri”

Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (TÜDAM) “Cumhuriyet Bayramı Konseri” düzenlendi. “Klarnette Doç. Kaya Kılıç, kemanda Öğr. Gör. Deniz Mumcu ve Prof. Hüseyin Bülent Akdeniz, viyolada Öğr. Gör. Mesut Tuncer ve piyanoda Öğr. Gör. Oktay Köseoğlu’nun yer aldığı “Anadolu Klarnetli Beşlisi”, Cumhuriyet Bayramı Konseri’nde birbirinden güzel eserler seslendirdi.Topal: “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98’inci yılını kutlamanın gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz”

TÜDAM Müdürü Prof. Dr. Mehmet Topal konserin açılış konuşmasında şunları söyledi: “Bugün geçmişimizden aldığımız güçle birlik ve beraberlik içerisinde yürüyoruz. Bu kapsamda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Türk milletinin karakterine ve geleneklerine en uygun idare’ olarak ifade ettiği geleceğimizin teminatı, dirilişin sembolü Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98’inci yılını kutlamanın gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. TÜDAM ailesi olarak bizler de coşkulu bir konser ile bu kıymetli mirası bırakanları yâd etmenin gururunu yaşıyor, onları rahmet ve minnetle anıyoruz.”

Cumhuriyet Bayramı Konseri’nde sanatçılar; ‘Sabahın Seherinde, Akşam Mahnisi, Kız Sen Geldin Çerkesten, Çökertme, Uzun İnce Bir Yoldayım, Nazende Sevgilim, Oynak, Kalamış, Çanakkale Türküsü, Derrule, Çay Elinden, Tabancamın Sapuni’ eserlerini seslendirerek seyircilere keyifli dakikalar yaşattı.

Konser sonunda TÜDAM Müdürü Prof. Dr. Mehmet Topal, sanatçılara ve seyircilere teşekkür ederken konser, sanatçılara katılım belgelerinin verilmesiyle son buldu.

“Cumhuriyet Bayramı Konseri” kayıtlarına Anadolu Üniversitesi resmî YouTube kanalı üzerinden ve http://ana.do/3pc  web adresinden erişim sağlanabiliyor.