Eskişehir Haber
HV
09 ARALIK Cuma 06:43

TÜDAM’dan “Çocukluk Döneminde Sanat ve Yaratıcılık Semineri” ve “Karma Sergi”

Anadolu Üni

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-10-2022 16:16   Güncelleme : 24-10-2022 16:16
TÜDAM’dan “Çocukluk Döneminde Sanat ve Yaratıcılık Semineri” ve “Karma Sergi”

Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (TÜDAM) “Çocukluk Döneminde Sanat ve Yaratıcılık Semineri” ve “TÜDAM Resim Atölyesi Öğrenciler Karma Sergisi” düzenlendi. Anadolu Üniversitesi TÜDAM Resim Atölye Koordinatörü ve Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Güldane Araz Ay tarafından verilen seminere TÜDAM Müdürü Prof. Dr. Haşim Şahin ve çok sayıda öğrenci katılım gösterdi.

Prof. Araz Ay: “Bireyin kendi yolculuğunun farkına varması çok kıymetli”

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal ve TÜDAM Müdürü Prof. Dr. Şahin’e destekleri için teşekkürlerini sunarak konuşmasına başlayan Prof. Araz Ay, verdiği seminerde çocukluk döneminde yaratıcılık ve yaratıcılığı engelleyen faktörler hakkında bilgiler sundu. Sanatın insan hayatının her alanında yer almasının huzurlu ve mutlu hissedilmesi için önemli olduğunu vurgulayan Prof. Araz Ay konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Anadolu Üniversitesi Çocuk Üniversitesi ve TÜDAM Resim Atölyesi olarak çocukların yaratıcı özelliklerini ortaya çıkarmaları, yeteneklerini ve kişisel özelliklerini keşfetmeleri, sosyalleşmeleri ve el, göz, beyin koordinasyonlarının gelişerek üretim süreçlerinde aktif kullanılabilmesi için çalışıyoruz. Farklı teknikler kullanarak gerçekleştirdiğimiz etkinliklerde çocukların sonuç değil süreç odaklı olmalarını amaçlıyoruz. Çocuklarımızın kendilerini keşfetmelerini hedefliyoruz. Bireyin kendini keşfetmesi ve kendi yolculuğunun farkına varması çok kıymetli.”

Seminer TÜDAM Müdürü Prof. Dr. Şahin tarafından Prof. Araz Ay’a teşekkür belgesinin takdimi ve TÜDAM Resim Atölyesi Öğrencileri Karma Sergisi’nin açılış töreni ile sona erdi. İlginin yoğun olduğu Karma Sergi 22 Ekim-07 Kasım tarihleri arasında sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Medektif

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi