Eskişehir Haber
HV
09 ARALIK Cuma 05:41

Üniversitemiz ev sahipliğinde “36. Uluslararası Maliye Sempozyumu” başladı

Maliye bilimi insan

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-10-2022 20:35   Güncelleme : 28-10-2022 20:35
Üniversitemiz ev sahipliğinde “36. Uluslararası Maliye Sempozyumu” başladı

Maliye bilimi insanlarının katılımıyla her yıl farklı bir üniversitenin maliye bölümü tarafından düzenlenen Uluslararası Maliye Sempozyumu’nun 36’ncısı bu yıl 27-30 Ekim tarihlerinde Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve İktisat Fakültesi Maliye Bölümlerinin ev sahipliğinde Antalya’da başladı. 

Sempozyumda 58 üniversite, 7 kamu kuruluşu olmak üzere 65 kurum ve kuruluştan 204 katılımcı 120 bildiri ve 2 panel gerçekleştirecek. Maliye alanında uluslararası ölçekte düzenlenen sempozyumda, Anadolu Üniversitesi öğretim üyeleri de sunumlarını katılımcılarla paylaşacak.

Rektörümüz Prof. Dr. Erdal: “Sempozyumda emeği geçen tüm paydaşlarımızı kutluyorum”

Düzenlenen Sempozyum ile ilgili görüşlerini dile getiren Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal şunları söyledi: “Maliye alanında büyük bir başarı göstergesi olan 36. Uluslararası Maliye Sempozyumu’na bu sene ev sahipliği yapıyor olmaktan dolayı oldukça gururluyuz. Sempozyum ana teması olarak belirlenen konunun maliye disiplinin güncel ve önemli bir çalışma alanı olması dolayısıyla gerek üniversitelerimizden gerekse ilgili kurumlardan çok sayıda tebliğ geldi. Sempozyum bize üç gün boyunca Türkiye’de Enflasyonla Mücadele ve Kamu Maliyesi Araçlarını her yönüyle tartışma imkânı verecektir. Bu sempozyumun faydasının tebliğlerle sınırlı kalmayacağını aynı zamanda teorisyenler ve uygulamacıların birbiriyle iletişim halinde olmalarına da yardımcı olacağını düşünüyorum. Hiç şüphesiz bilim dünyasında akademik birikim kadar, akademik birikimin, sosyal bir iletişim ağı oluşturarak gelişmesi ve yaygınlaşması da gereklidir. Bu sempozyumun sağlayacağı sosyal iletişim ağı ile de maliye alanında geliştirilecek araştırma ve iş birliklerine de katkı sunacağına inanıyorum.Maliye bölümünde ulusal ve uluslararası başarılı çalışmalar yapmış akademisyenlerin bir arada olması ve bilgi paylaşımında bulunması hem ülkemiz hem de üniversitemiz adına büyük bir gururdur. İktisat ve maliye alanındaki güncel sorunların konuşulacağı bu sempozyumun bu alandaki tartışmalara verimli bir zemin oluşturmasını, katılımcılara yeni ufuklar açmasını diliyorum. Bu kapsamda sempozyumda emeği geçen tüm paydaşlarımızı ve Üniversitemizin başarılı İİBF ve İktisat Fakültesi öğretim üyelerini de ayrıca tebrik ediyorum.”

Medektif

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi