Eskişehir Haber
HV
09 ARALIK Cuma 05:01

Üniversitemizde ASO ve Devlet Konservatuvarı Çocuk Korosu’ndan “Cumhuriyet Bayramı Konseri”

Anadolu Üni

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-10-2022 00:37   Güncelleme : 28-10-2022 00:37
Üniversitemizde ASO ve Devlet Konservatuvarı Çocuk Korosu’ndan “Cumhuriyet Bayramı Konseri”

Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası (ASO) ve Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Çocuk Korosu tarafından düzenlenen “Cumhuriyet Bayramı Konseri” Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Opera ve Bale Salonu’nda (AKM) gerçekleştirildi. Konsere, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Arif Hamdi Sazak, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Eskişehir protokolü, öğretim üyeleri ve öğrenciler katılım gösterdi.

Pek çok eser seslendirildi

Konserde, Orkestra Şefi Öğr. Gör. Murat Göktaş’ın, Koro Şefi Dr. Öğr. Üyesi Ebru Kemalbay Eren’in önderliğinde ve Soprano Selva Erdener’in solistliğinde Besteci Turgay Erdener’den “Turkuvaz Şarkılar, Çalın Davulları (Selanik Türküsü), Gönül Gurbet Ele, Pokut Türküsü, Geçer, Sen Sen Sen, Dolama Dolamayı, Aman Avcı ve Marşlardan Seçkiler” adlı eserler seslendirildi ve dinleyicilerden tam not aldı.

Erdener: “Cumhuriyetimiz hepimiz için kutlu ve daim olsun”

Soprano ve solist Selva Erdener gecenin önemine değinerek yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Anadolu Üniversitesinin bu güzel orkestrası ve çocuk korosuyla beraber sahne aldığım için çok mutluyum. Bugün, Kurtuluş Mücadelemizin sonucunda Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşları ve şehitlerimizi rahmet, sevgi, minnet ve şükran duygularımızla anmak için buradayız. Cumhuriyetimiz hepimiz için kutlu ve daim olsun.”

Müzikseverler tarafından yoğun ilgiyle takip edilen konserin sonunda Rektör Prof. Dr. Fuat Erdal, sanatçılara Fidan Bağışı Sertifikaları takdim etti.

Medektif

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi