Eğitim
Giriş Tarihi : 06-01-2022 00:27   Güncelleme : 06-01-2022 00:27

Yaylı çalgılar öğrencilerinden yeni yıl konseri

Yaylı çalgılar öğrencilerinden yeni yıl konseri

Yaylı çalgılar öğrencilerinden yeni yıl konseri

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın düzenlediği “Yaylı Çalgılar Anasanat Dalı Ortaokul Öğrenci Konseri” müzikseverlerle buluştu. Devlet Konservatuvarı Koral Çalgan Salonu’nda gerçekleştirilen konsere çok sayıda davetli katıldı.

Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü’nden Prof. Burcu Evren Yazıcı, Prof. Ezgi Gönlüm Yalçın, Doç. Dr. Asu Perihan Karadut, Doç. Hale Basmacıoğlu, Doç. Ayşe Özlem Akdeniz, Doç. Emel Asuman Önen, Doç. Şeniz Aybulus, Doç. Saliha Özlem Sümer, Öğr. Gör. Nuri Deniz Mumcu, Araş. Gör. Ezgi Nihan Uzunonat ve Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü’nden Öğr. Gör. Elena Ünaldı’nın öğrencileri sahne aldı. Dr. Öğr. Üyesi Bengi Baraz Çınar, Öğr. Gör. Seda Hancı, Öğr. Gör. Özge Güncan, Araş. Gör. İrem Çelikten Hepgüler ve piyano sanatçısı Aysel Gökçe Çağlar ise konserde öğrencilere piyano ile eşlik etti.

Müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konserde öğrenciler, Benedetto Marcello, Friedrich Seitz, Giovanni Battista Viotti, Johannes Brahms ve David Popper gibi ünlü bestecilerin parçalarını seslendirdi.