Ekonomi
Giriş Tarihi : 11-08-2021 13:36   Güncelleme : 11-08-2021 13:36

% 50 HİBE DESTEKLİ DAMIZLIK KOÇLAR ANKARA VE AFYONKARAHISAR İLLERİNE TESLİM EDİLDİ

​Tarım ve Orman Bakanlığımız Hayvancılık Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Damızlık Koç- Teke Alımına İlişkin Uygulama Esasları Rehberi kapsamında, %50 hibeli olarak dağıtımı yapılacak olan Anadolu merinos cinsi damızlık koçlardan 69 adeti geçtiğimiz hafta Antalya, Isparta ve Denizli illerindeki yetiştiricilere teslim edilmişti

% 50 HİBE DESTEKLİ DAMIZLIK KOÇLAR ANKARA VE AFYONKARAHISAR İLLERİNE TESLİM EDİLDİ

​Tarım ve Orman Bakanlığımız Hayvancılık Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Damızlık Koç- Teke Alımına İlişkin Uygulama Esasları Rehberi kapsamında, %50 hibeli olarak dağıtımı yapılacak olan Anadolu merinos cinsi damızlık koçlardan 69 adeti geçtiğimiz hafta Antalya, Isparta ve Denizli illerindeki yetiştiricilere teslim edilmişti.

%50 Hibeli damızlık koçların dağıtımında 6 il arasında bölgede koordinatör olarak seçilen Eskişehir’den  Ankara ve Afyonkarahisar İllerine de  Eskişehir Damızlık Koyun Keçi Birliğine ait Damızlık Koç İstasyonundan temin edilen damızlık koçlar teslim edildi. Ankara’da 19 yetiştiriciye 74 adet, Afyonkarahisar’da 3 yetiştiriciye 11 adet damızlık koç 04.08.2021 tarihinde törenle teslim edildi.

                 Mevzuat kapsamında %50 hibeli olarak, 2021 yılı için altı ile toplamda 400 adet koç dağıtımı gerçekleştirilecek olup puanlama usulü ile iller bazında Bakanlığımız tarafından oluşturulan kesin listelerle bu koçların kimlere dağıtılacağı belirlenmiştir. 2021 yılında uygulanmaya başlayan proje 2 yıl devam olacak olup 2022 yılında da yetiştiricilerimiz %50 Hibeli damızlık koç desteğinden faydalanabilecektir.

Tüm yetiştiricilerimize, İl Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğine, küçükbaş hayvancılık sektörüne hayırlı uğurlu olsun.